טיפים לשמירה על בריאות השיניים – ד"ר חגית פניני | רופאת שיניים, מומחית בשיקום הפה בתל אביב, בוגרת הדסה

הרבה שואלים אותי, איך לשמור על שינים בריאות ולבנות ולא להזדקק לטיפולי שיניים. האמת, שהתשובה לכך היא פשוטה ולפיכך ריכזתי 5 טיפים, שהנם החשובים ביותר בעיני :

  1. צחצוח שיניים – כמובן זו הפעולה הפשוטה והמתבקשת ביותר על מנת לשמור על בריאות השיינים. אין ויכוח וכל רופאי השיניים לסוגיהם מסכימים, שיש לצחצח שיניים פעמיים ביום, בבוקר ובערב. אני ממליצה על מברשת רכה וקטנה וללא כח מוגזם. בבדיקה שיגרתית אני מלמדת ומזכירה את הטכניקה המומלצת לצחצוח שיניים.

 

  1. ניקוי בין השיניים – צחצוח שיניים הינו הכרחי כאמור אך אינו מספיק על מנת לשמור על סביבת הפה נקייה מחיידקים. בין השיניים ישנם מרווחים בהם מצטברות שאריות מזון שאינן ניתנות להסרה על ידי מברשת השיניים. יש עזרים שונים שמאפשרים ניקוי בין השיניים כגון חוט דנטלי או קיסמים שונים. אני מתאימה את העזר המתאים לכל מטופל בהתאם לגודל המרווחים שיש בפיו. הניקוי צריך להתבצע בערב, כל יום.

 

 

  1. ניקוי אבנית כל 6 חודשים מלווה בבדיקה של רופא- לשמירה על בריאות החניכיים והשיניים.

 

  1. הפחתת כמות הסוכר והפחמימות הפשוטות והדביקות שנאכלות במשך היום.

 

 

  1. הפחתת כמות הנשנושים והארוחות ביממה.

 

לשאלות נוספות והתאמת ההמלצות – כדאי לתאם פגישה.

זיכרו – חיוך זה הדבר החשוב ביותר ביצירת רושם חיובי ראשוני.

לזימון תורים ופרטים נוספים

אולי יעניין אותך גם

ציפי חרסינה

הדרך לציפוי שיניים מוצלח ללא הפתעות

| כללי | No Comments
הדרך לציפוי שיניים מוצלח ללא הפתעות ציפוי שיניים נחשב לאחד מטיפולי האסתטיקה הנפוצים כיום. הסיבה הראשונה היא העובדה כי מדובר בטיפול שמרני, אך מעבר לכך קיימות עוד סיבות שהפכו את...

שינויי גוון בשיניים

| כללי | No Comments
שינויי גוון בשיניים והבהרת שיניים האם גם אתם מאלה שמסתירים את הפה בזמן שאתם מחייכים? ששמים יד ככה על הפה כל פעם שמישהו מצחיק אתכם? בתמונות תמיד אתם מחייכים בפה...